rsm

MUSTAFA KORKMAZ (14,5 AYLIK )

Doğumunu diğer anne babalar gibi sabırsızlıkla bekledik. Uyansa da sevsek diye başında bekliyorduk. Fakat aylar geçtikçe bu uyumamalar ve gecenin bir saatinde uyanıp saatlerce uyanık kalmalar artınca bizim de enerjimiz tükenmeye başladı. Artık işe de başlamıştım ve 2. bebeğimizi bekliyorduk. Bu uyku işini kesinlikle düzene koymaya karar verdik. Zaten uzun süredir araştırıyorduk ve daha önce de Kundak ekibiyle görüşmüştüm ama bir türlü cesaretimi toplayamıyordum. İşe gittiğim için oğlumu kısıtlı bir süre görüyordum ve bu sürede de ağlatmaya kıyamıyordum bundan dolayı uyku eğitimine babamızın çok büyük desteği ile başladık. Bu süreçte Mustafa başka bir sebepten dolayı hastalanınca ara verdik ve Mart ayının ortasında yeniden başladık.

Ağlama süreci hiç de düşündüğüm gibi geçmedi her şey hayal ettiğimin çok ötesindeydi. Geceleri kalkıp oğlumun nefesini dinlemeye başladım çünkü bu kadar deliksiz uyuyabilmesi benim için inanılmazdı. Hayatımızda oğlumun uykusu ile her şey değişti. Sabah ve öğlenleri ağlayarak uyanan oğlumuz şimdi bizi yatağında gülerek bekliyor. Etrafımızda ki herkes Mustafa'daki değişikliğin farkında, çok daha mutlu ve sakin bir birey oldu, tabii ki biz de öyle.

Bu süreçte beni destekleyen eşime, ailelerimize ve tabii ki başta Pınar Hanım olmak üzere tüm Kundak ekibine sonsuz teşekkür ederiz. Eğitimimiz bitti üzerinden vakit geçti ama biz hala oğlumuzdaki bu değişikliğin şaşkınlığı içerisindeyiz. Akşam 19.45 - 20.15 civarında uyutup sabah 07.00 de odasına gidiyoruz bu süreç de onu sadece odasındaki kameradan izliyoruz. Ayrıca şunu da belirtmek isterim uyku rutinde yaptığımız kitap okuma, daha doğrusu şu an yaşından dolayı kurgulama da oğluma çok faydalı oldu. Uyku saati gelince odasına gidip kitabı kendi alıp resimlere bakıp bir şeyler anlatıyor.

Buradaki yazıları okuduğum zaman "ben de böyle şeyler yaşayabilecek miyim" diye düşünürdüm. Yaşadığımız duygu burada okuduklarımızın da ötesinde, hiç tereddüt etmeden ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi.

Sevgiler,

Nihal Öç Korkmaz

geri
WhatsApp Destek İletişim