rsm

Deniz Aktaş (17 Aylık) Uyku Eğitimi

Oğlumuz Deniz in uykuları hiçbir zaman düzenli olmadı. bebekliğinden beri sallama, pışpışlama yapılmaması gereken ne varsa hepsini denemiştik uyusun diye. Bazı geceler uykuya dalması 3 saati bulabiliyordu gecenin bir yarısı arabaya atlayıp gezdirdiğimiz bile oluyordu. Biz uyudu diye sevinirken hiç bitmeyen gece uyanmaları başlıyordu, bazen bu uyanmaların sıklığı 15 dakikaya kadar düşebiliyordu. Bu uyanmalar için bahane bulmakta hiç zorlanmıyordum dişi çıkıyor ondan, bugün çok gazı vardı, biraz ateşi mi var ne...

Çalışan bir anne için bu kadar yorgunluğa dayanmak gerçekten çok zordu. Ne kadar kitap varsa okudum, ne kadar yöntem varsa denedim ama olmadı bir türlü.

Bir gün facebook sayesinde Pınar Hanım dan haberdar oldum. Kendisine hemen yazdım, tüm yöntemleri denedim ama olmuyor lütfen yardım edin diye. Beklediğimden çok çok daha kısa bir sürede (ve gerçekten çok az ağlayarak) başarıya ulaştık. 5. Gecede oğlum 10 dakikada uykuya dalıp sabaha kadar uyumayı başardı. Şu anda oğluma iyi geceler dileyip yatağına bırakıyoruz, gece 12 saat hiç uyanmadan uyuyor. Uyanırsa da kendi kendine uyumayı bildiği için kısa sürede tekrar uykuya dönebiliyor. Pınar Hanım a desteği için çok teşekkür ediyorum, çok ümitsiz bir anda bize yardımcı oldu ve şu an hepimiz çok daha mutluyuz.

Seda Aktaş

geri
WhatsApp Destek İletişim