rsm

Can Deniz Yılmaz Uyku Eğitimi

Merhaba,

Oğlumuz Can Deniz tam 1 yaşında ve doğduğu günden itibaren yaklaşık 1 sene boyunca kucağımızda ve yürümemiz koşuluyla uyuyabildi. Eşimle geceleri nöbet tutuyorduk, belli bir saate kadar ben, sonrasında o ayakta kalıyordu. Çünkü bazen 15 dakika arayla uyanıyordu. Üstelik de çok hızlı büyüyen bir çocuk oldu, şu an 13 kg, dolayısıyla kucakta 2-3 dakikadan fazla taşımak da mümkün değil. Bu süreçte yatır-kaldır ya da ağlatmak gibi bazı yöntemleri de denemeye çalıştık ancak başarılı olamadık.

Artık 8 saat uykunun hayal olduğuna iyice inanmıştık ki Kundak'la tanıştık. uyku eğitimine başladıktan 2 gün sonra gece boyunca uyanma sayısı 2 ye düştü. 5. Günde 1'e düştü ve bir hafta sonunda Deniz gece boyu uyumaya başladı. üstelik de 19:30 da yatarak!

İlk günlerde ne yapacağımızı bilemedik, çünkü genellikle bütün akşam Deniz'i uyutma merasimiyle geçerdi. Akşamlar artık bize kaldı. En önemlisi Deniz gece boyu uyuyup dinliği için inanılmaz neşeli ve keyifli bir bebek oldu.

Bu süreci Pınar Hanım gibi uzman bir destekçi olmadan yürütemezdik. çünkü Deniz ve genel olarak bebekler aslında kucağa alınmak için her yolu deniyorlar. Deniz boğulma taklidi yapıyordu bir ara, biz de dayanamayıp alıyorduk doğal olarak. Ama Pınar Hanım uzmanlığı, deneyimleri ve en önemlisi yakınlığıyla bize güç verdi, gün boyunca sms, email, telefon... Sürekli irtibat halindeydik. 2 haftanın her anı bizimleydi ve bize destek oldu.

Şu an denizi uyku saati geldiğinde yatağına bırakıp odadan çıkıyoruz, gece boyu mışıl mışıl uyuyor. Yaşam kalitemiz arttı resmen. O kadar ki gecen gün eşim "Deniz

uyumaya başladı, 2. çocuğu da mı yapsak" demeye başladı ? Pınar Hanım'a ne kadar teşekkür etsek az. İyi ki varsınız...


Hülya - Tonguç Yılmaz

geri
WhatsApp Destek İletişim