rsm

ZEYNEP ULUSAN ( 6 AYLIK)

Merhaba,

Biz Pınar Hanım'ı bir arkadaşımızın tavsiyesi ile tanıdık. Hamileliğim boyunca bir sürü kitap okudum. Kızımı asla ayağımda sallamayacak, yatağında ninnisiyle kendi kendine uyumasını öğretecektim. Zeynep doğdu ve hayalini kurduğum, yapacağım dediğim hiçbir şeyi hayata geçiremedim. Gaz sancılarıyla geçen 3 ay, uykusuzluk, yorgunluk... Gaz sancıları geçince düzelir dedim yine bekledim. Tabi ki ayağımda salladım.

Ama o kadar akıllı ki ben ayağımda salladığımda uyumuyor, aileden biri salladığında uyuyordu. Alışmıştı emerek uyumaya. Gece 2'de 3'de uyuyordu, esimle hiç bir hayatimiz kalmamıştı, sohbet bile edemiyorduk. Arkadaşlarım, ailem, eşim çok ısrar etmişti "uyku eğitimine başlamalısın" diye ama ben çok KORKUYORDUM!

Hep kafamda "ya çok ağlarsa, ya ben dayanamazsam" gibi sorular vardı. Kıyamıyordum O'na, hiç ağlatmamıştım ki minik aşkımı, şimdi nasıl bırakıp çıkacaktım odadan :( Zeynep 6 aylık olmuştu ve hala uyumuyordu. Artık çok yorulmuştum ve bir gün öğlen bütün cesaretimi toplayıp aradım Pınar Hanım'ı. Naif ve pozitif sesiyle öyle güzel konuşup içimi rahatlattı ki "hemen başlamalıyız" dedim.

Zeynep sadece ilk aksam 10 dakika ağladı ve gece 1 kez uyandı. İlk gece gerçekten zordu, O ağladı ben ağladım. Ama ikinci gece mucize gibiydi... Prensesim kendi kendine uyumayı öğrenmişti :) Uykusunu alarak uyanan kızım çok daha mutluydu :)

İyi ki dedim, iyi ki başlamışım... Bütün sorularımı, endişelerimi sakinlikle dinleyen, içimi rahatlatan Pınar Hanım'a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

DİDEM & SERKAN ULUSAN

geri
WhatsApp Destek İletişim