rsm

Zeynep Sara Aydoğan Uyku Eğitimi

Kundak ile tanışmamız Pınar Hanım'ın internetteki makalesi sayesinde oldu ki bu başlangıç hayatımızı gerçek anlamda düzenledi, kurtardı. Kundak'ın web sitesinde yer alan 'Ayın Uykucusu' bölümündeki Ağustos Ayı'nda Deniz bebek ve ailesinin yaşadıklarını okuduktan sonra 'acaba gerçekten doğru mu?' düşüncesi ile hemen kendisine mail attım ve Pınar Hanım ile tanıştık.

İyi ki tanışmışız çünkü şu an 10 aylık olan kızım Zeynep Sara geceleri 40 dakikada bir uyanıp, ancak emerek tekrar uyuyabiliyordu. Dolayısıyla ben, eşim ve kızım için sürekli uykusuz geceler geçirmek bizi iyice yıpratıyor, yorgun düşürüyordu. Akşamları Zeynep Sara'yı uyutana kadar kızımızı sürekli eşimle aramda sen bak bunu yapacağım, dikkat et şu işi halledeceğim diyerek birbirimize paslıyorduk. Ve gece 23:00 den önce Zeynep Sara uyumuyor ve uyuması için hem emmesi hem de ayakta uzunca süre sallanması gerekiyordu. Gündüzleri ise bakıcısı hamakta sallayarak uyumasını sağlıyordu. Aslında yapılmaması gereken her yöntemi uyguluyorduk.

Pınar Hanım ailemize uyku eğitimi konusunda destek olana kadar bu düzen aslında düzensizlikti ve birisinin dur demesi gerekiyordu. Yaklaşık 3 haftalık bir zamanda, Pınar Hanım ile sürekli iletişim içinde olarak ve kendisinin yönlirmeleriyle Zeynep Sara'nın bütün gece kesintisiz uyuyabilmesini, uyanırsa bile uykuya kendi kendine dönebilmesini sağlamış olduk.

Zeynep Sara geceleri düzenli ve yeterli sürelerde uyudukça gündüzleri daha enerjik ve keyifli olmaya başladı. Bu sadece bizim değil çevremizdekilerin de farkına vardığı bir durumdu. Ve bu mucize bize de yansıdı, çünkü biz de akşamları Zeynep Sara uyuyunca daha önceki 9 ayda yapamadıklarımızı rahatça yapabilmeye başladık. önceden kızımız uyur uyumaz biz de yorgunluktan sadece uyumayı hedeflerken henüz eğitimin 2. haftasında evde 2 kez film izleme şansına eriştik ve bu teşebbüs hedefimizi büyüttü ve gece uykusuna vardıktan sonra kızımızı bir tanıdığımıza bırakarak, eşimle sinemaya bile gittik. Bu gerçek anlamda mucizeydi ve bu mucize müthiş anlayışlı, bilgili, tecrübeli (ki bebeğinin de olması ayrıca çok çok önemli), samimi, esprili, paylaşımcı olan Pınar Sibirsky'nin başarısıdır. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Her zaman sıkı takipçisi olup, bu konuda destek isteyen tüm bebek sahibi arkadaşlarımıza tavsiye edeceğiz.

Güler - Cüneyt Aydoğan

geri
WhatsApp Destek İletişim