rsm

TARIK SELİM ŞAKRAK (6 AYLIK)

Şimdi bir annenin uyku eğitimi almış ve almamış iki çocuğu ile yaşadıklarını okuyacaksınız, karar sizin...

Pınar Hanım ile ilk telefon görüşmemiz 2013 yılının Temmuz ayıydı. Hiç tanımadığı bir telefona Amerika'dayken bile cevap için dönmüştü. Bu davranışı bir gün bu işi yapacaksam Pınar Hanım ile olacağının kararını verdirtmişti. O akşamı hiç unutamam. Kızım 4 aylık, annemlerdeyiz, herkes mutfakta akşam yemeği yiyor, ben çekilmişim bir odaya kızımı ayaklarımda sallayıp duruyorum ama o uyumuyor.

Konuştuk Pınar Hanım'la ancak biz bir türlü karar verip başlayamadık. Sonra kızım 11 aylık biz hala uyumuyoruz yine bir görüşme yaptık ama babamızın iş saatlerinden çekindik hiç görüşemeyecekler dedik, anneanne babaanneye akşamları gidilemeyecek mi dedik, Hanzade çok inatçı bir çocuk bu eğitimin altından kalkamayız dedik ve yine başlayamadık. Sonra ikinci çocuğumuza hamile olduğumu öğrendim. Yedi aylık hamile falandım Pınar Hanım İzmir'e seminere geldi. Hemen gittim tanışmaya. İki telefon konuşması ile hatırladı beni. Kızım üç yaşına yaklaşmasına rağmen hala uyku problemleri yaşıyor ve gecede en az üç dört defa uyanıyorduk. Sonra oğlum doğdu, O da defalarca kalkıyordum. Böylece gece hiç uyumuyor, kızım ve oğlum arasında mekik dokuyordum.

Oğlum yedi aylık olduğunda eşim dedi ki, tam üç senedir doğru düzgün uyumuyoruz. Pınar Hanım'ı bugün ara ve ne olursa olsun Tarık Selim' e uyku eğitimine başlayalım. Biz o gün kararımızı verdik ve Hanzade de yaptığımız hataya düşmeyerek eğitime başladık. 5. Günün sonunda tam başardık derken Tarık Selim ilk dişlerini iki gün arayla, 39 derece ateşle çıkardı. Üzerine birde bronşit olup hava almaya başladı.

Pınar Hanım bu süreçte bir an olsun bizi yalnız bırakmadan en zor zamanları eğitimin içinde atlattığımızı, bunu şans olarak görmemiz gerektiğini söyleyerek bizi hep destekledi. Şu anda 9 aylık kendi kendine yatağında uykuya dalabilen ve kesintisiz 12 saat uyuyan uyku eğitimi almış bir oğlumuz, 3 yaşında kendi kendine uykuya dalamayan, gece hala en az üç kez uyanan uyku eğitimi almamış bir de kızımız var.

Çok uzun anlattım affedin, ama karar sizin. Pınar Hanım'la tanışmak mı, tanışmamak mı?

Raika Şakrak

geri
WhatsApp Destek İletişim