rsm

Sarp Akkaya (15 Aylık)

Sarp'ı yaşayan bilir... Doğduğu günden beri kucakta sallanarak, hatta kucakta çok fazla sallanarak uyutulmaya çalışılan bir bebek oldu. Bu bir dönem ve geçer dedim. Sarp düzeldi mi diye soranlara bozuk muydu demek istedim... "Gazı var, doymuyor, bir yeri ağrıyor, doktora götürün, o zaman başka doktora götürün, altına baktın mı, uykuyu sevmiyor demek, huysuz o huysuz" gibi bir sürü yorumlar duydum. Ancak sorun hiç biri değildi. Asıl sorun benim oğlumun uyumayı bilmemesiydi.

15 ay boyunca kendim düzen kurmaya çalıştım ama kurulacak gibi değildi ve artık kucağımda sallamak için fazla ağırdı. Gece gündüz çocuğu uyutmaya çalışmaktan sinirlerimiz gerilmişti. Oğlum da sürekli uyandığı ve uyuyamadığımızı için ağlama krizlerine giriyordu. Hayattaki en kıymet verdiğimizin bu hali bizi çok üzüyordu.

Bu iş böyle olmayacak diyerek Pınar Hanım'dan destek almaya karar verdik. Eğitimin ilk günü çok kolay olmamakla beraber tahmin ettiğim kadar da zor olmadı. Oğlumla beraber 40 dk ağladık. O ağladı ben ağladım 😬 Sarpın iyiliği için dedim hep. İlk günden sonra oğlum durumu anladı ve ağlama süresi azaldı. 1 hafta sonra ise yatağına koyup odasından çıktığımda... O da ne? Arkasını döndü ve uyudu! Benim oğlum büyümüş kendi kendine uyuyor artık bana ihtiyaç duymuyor diye oturdum bir daha ağladım😂 O an hayatımızın dönüm noktasıydı...

Sarp artık kendi yatağında, kendi kendine ve bütün gece tatlı tatlı uyuyordu. Mucizeydi bu! Aman maşallah!!! Artık bizim de "normal" bir hayatımız var. Eğer sizin bebeğinizin de uyku sorunu varsa zaman kaybetmeyin ve sakın onun üzüleceğim düşünerek endişelenmeyin. Hemen uyku eğitimine başlayın. Teşekkürler Pınar Sibirsky, hayatımızı kurtardın!

Gonca Akkaya

geri
WhatsApp Destek İletişim