rsm

SARE YILMAZ (16 AYILIK)

Yaklaşık 1,5 yıl önce Pınar Hanım'ı aradım, "jübilenizi yapmaya hazır mısınız" diye sordum? Pınar Hanım ilk önce güzel bir kahkaha attı, "bu sözü ilk söyleyen siz değilsiniz" demişti. Geceleri sık sık uyanan, 5 dakika uykuya dalmasıyla sabaha kadar uyumayan kızımız Sare, Pınar Hanım sayesinde artık 12 saat uyuyabilen biri oldu. Sanki elinde sihirli bir değnek vardı, dokundu ve uyudu. Tabi ki biz şok olduk. İnanamadık. Bu bir rüya ve bir hafta sonra Sare tekrar eskiye dönecek dedik.

Ama çok şükür Sare kendi kendine uykuya dalmayı öğrendiği için biz rüyadan hala uyanmadık. Pınar Hanım'ın şu söylediğine çok katılıyorum. "Çocuk kendi kendine uyumayı bilmediği için huysuz, huzursuz olur" demişti. Bu arada anne ve babanın bu sınavı gerçekten çok zor, ama çocuğunuzun gelişimi için uyku çok önemli. Pınar Hanım sayesinde bizde ne kadar yanlış yaptığımızı anladık. Bizim yaptığımız yanlışları arkadaşlarımızın da yapmaması için Pınar Hanım ile görüşmelerini her fırsatta söylüyoruz.

O günden bu yana kızımız saati geldiğinde uyuyor, geceleri de artık hiç uyanmıyor. Bizde onun sayesinde dinlenebiliyoruz. Önemli olan şu, çocuğunuzun uyku saati geldiğinde nerde olursanız olun çocuğunuzu yatağına götürün. Çocuğunuzun uykusu her şeyden, herkesten daha önemli. Bizim çevremizdekiler artık bu duruma çok alıştılar. Uyku saatimiz geldiğinde misafir kabul etmiyoruz. Biz de hiçbir yere gitmiyoruz. Tekrar teşekkür ederiz Pınar Hanım.

Allah İkinci çocuğumuzu nasip ettiğinde tekrar yardımlarınızı isteyeceğiz.

Abdullah - Ayşe YILMAZ

geri
WhatsApp Destek İletişim