rsm

Ömer Kazmaz Uyku Eğitimi

Merhaba,

Oğlumuz Ömer 18 aylık. Ömer doğduğundan beri uyku problemi yaşayan bir bebekti. Gece uykusuna yatması saat 11.00'i buluyor ve en fazla 1 saat sonra tekrar uyanıyordu. Geri uyumak için mutlaka biraz emip beşikte sallanmak istiyordu. üstelik çoğu gece saatlerce sallamama rağmen uykuya dalamıyordu. Sabah işe giden bir anne olarak uykusuz geceler artık dayanılmaz bir hale gelmişti. Bir gün internette bebeklerin uyku sorunu ile ilgili bir araştırma yaparken Kundak'a rastladım ve Pınar Hanım'la tanıştım.

Pınar Hanım uyku sorunumuz ile ilgili bize bir program hazırladı. Etrafımızdaki herkes ömer'in belli bir yaşa gelmeden kendi kendine uyumasının mümkün olmayacağını ve boşuna uğraştığımızı söyledi. Ama ben Pınar Hanım'ın umut veren sesinden cesaret alarak en azından denemeye karar verdim.

İlk gece ömer'i beşiğine koyduğumuzda biraz karşı çıktı. Ama sabırla Pınar Hanım'ın verdiği bilgileri uygulayarak, sallamadan uykuya dalmasını sağladık. Ve ömer aylar sonra ilk defa sabaha kadar uydu.

Hayatımız birden bire değişti. Şimdi ömer, bize iyi geceler öpücüğü verip ki odasında uyuyan ve sabah mutlu uyanan bir bebek. üstelik ömer uyuduktan sonra, babaanneye bırakıp, eşimle akşam dışarı bile çıkabiliyoruz.

Anladık ki bebeklerin uyku sorunu tamamen anne babaların yanlış yönlirmelerinden kaynaklanıyormuş.

Teşekkür ederiz uyku annemiz :)

Seyhan - Okan Kazmaz

geri
WhatsApp Destek İletişim