rsm

Ömer Alaçam (8 Aylık)

Ömer doğmadan önce uyku konusundaki umutlarım çok yüksekti. İlk üç ay gayet iyiydi, hayal kırıklığına da uğramamıştım. Çünkü çevremdeki insanlar ‘’ilk çocuk eğer zor bir bebeklik geçirdiyse merak etme ikincide rahat edersin, ikinciler daha kolay büyüyor daha sakin oluyor’’ gibi türlü cümleler ile Ömer’den beklentimi ister istemez çok arttırmıştı. Ama hiç de dedikleri gibi olmamıştı L

3. ayımızı doldurduğumuzda her şey değişiverdi. 3-4 saatte bir uyanıp süt içip geri uyuyan bebeğimiz artık çok daha sık uyanan ve uyutmak için türlü yöntemleri denememize rağmen ağlama krizi geçirmeden asla uyumayan bir bebek haline geldi . Beşinci ayımıza kadar saç kurutma makinesiyle zorla uyuyordu ama en fazla yarım saat. Biraz daha zaman geçtikçe biz düzelir diye beklerken durum daha da içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı.
İkinci çocuğum olmasına rağmen kendimi o kadar tecrübesiz hissediyordum ki...

Ömer’i nasıl uyutacağımı şaşırmış durumdaydım. Ayakta sallıyordum, çarşafta sallamayı deniyorduk, bebek arabası ve otomobilde gezdiriyorduk yok yok yok! Hiçbir şekilde uyumayı istemiyordu. Çaresizlikten internette araştırmaya başladım ama mucizeye ihtiyacım olduğunu düşünüyordum.

Pınar Hanım’ın sitesini buldum ve yazılanları okumaya başladığımda " Yok artık canım bir bebek nasıl 11 - 12 saat deliksiz uyuyabilir? " diye kendi kendime gülüp geçtim. Bizim çocuğumuzun 11 - 12 saat deliksiz ve de akşam en geç 19:30 da uyuyabileceğine inanamıyordum. Çünkü 24-01:00’ den önce uyumuyordu.

Bir umut, bir çare diyerek Pınar Hanım ile görüştüm. Çok kararsızdım ama artık bu uyku sorunumuzun kesinlikle çözülmesini istiyordum. Pınar Hanım’la ilk konuşmamız çok pozitifti. Benim daha da kararlı olmama sebep oldu ve eğitime başladık.

Ömer ilk gece kendi kendine ve de yatağında tahmin ettiğimizden daha kolay uyudu. İlk gece toplamda 9,5 saat uyudu ve bu ne demekti tarif bile edemiyordum. Artık daha da iyi olacağına kesinlikle inanıyordum. Şu an oğlumuz yatağına bıraktığımızda 10 dakika içinde uykuya dalan ve gece deliksiz 11 - 12 saat uyuyabilen, daha mutlu ve huzurlu bir çocuk. Allah bizim gibi uykusuzluk sorunu yaşayan her ailenin karşısına Pınar Hanım’ı çıkartsın. J Eğitim aşamasında bana her zaman destek veren eşime, her telefonuma ve her soruma sabırla ve sakinlikle cevap veren, evimizdeki huzur ve mutluluğun vesilesi olan Pınar Hanım’a sonsuz teşekkür ediyoruz.

Selam ve dua ile hoşçakalın,

Çağrı Merve ALAÇAM

geri
WhatsApp Destek İletişim