rsm

Mustafa Teoman Kılıçoğlu (11 Aylık)

Merhabalar,

Şuan dünyanın en huzurlu ve mutlu annelerinden biri olduğumu belirtmek isterim öncelikle.

Uzun uzadıya oğlumun Pınar Hanım'la tanışmamdan önceki halini anlatmayacağım ama saatlerce uğraş sonunda uyuyup çarçabuk uyanan bir çocuğa sahip, çarşafta sallamaya artık gücü yetmeyen ama ağlayarak sallamaya devam eden uykusuzluktan etrafındaki herkese çatan ve tabi az uyuduğu için sürekli mızmız bir çocuğun annesi ne kadar mutsuz olur bir düşünsenize... Gece boyu emzirmemden kaynaklanın sırt ağrımı hiç anlatmayayım.

Bir gün aynı peri masallarındaki gibi bir sihirli değnek hayatımıza dokundu ve artık oğlum sabahlara kadar mışıl mışıl uyuyor... Tabi gündüz de çok güzel uyuyor, çok güzel yemeğini yiyor, oyun oynuyor ve hep gülüyor.

Önceden hep ağlardı, "karakteri böyle galiba mızmız biri olacak" derdik, sürekli suçu dişlere atardık. Şuan azı dişleri 4 tane birden aynı anda çıkıyor ama hala sabaha kadar deliksiz uyuyor. Doktorlar bazı çocuklar böyle 3 yaşına kadar düzene girmez diyorlardı, 1 yaşından önce biz deliksiz uyku ile tanıştık.

Hiç inanmayarak başladığımı da itiraf etmeliyim, ''Ya Tutarsa'' diyordum. Çok zor bir süreç, özellikle ilk 3 gün ama daha mutlu bir bebek var en sonunda.

En çaresiz anımda gönderdiğim mailime hemen geri dönüş yapıp sakin ve rahatlatıcı konuşmasıyla beni bebeğimin de diğer çocuklar gibi uyuyacağına inandıran Müge Hanım'a ve tabi bu süreçte sürekli yanımda olan, sabır ve sevgi ile eğitimimizi tamamlamamıza yardım eden Pınar Hanım'a çok çok çok teşekkür ederim.

Ayrıca mışıl mışıl uyuyan oğlum için dikilen ağaç jestiniz için de ayrıca teşekkür ederim.

Kundak Ailesine Sevgilerimi Sunuyorum.

Fulya Özkubat Kılıçoğlu

geri
WhatsApp Destek İletişim