rsm

MİNA ÖZER (5 AYLIK)

Merhabalar,

Biz Mina'yı 13 Ağustos 2015 te kucağımıza aldık. İlk 15 gün çok güzel geçmişti, emip uyuyordu kızım, 15. günden sonra gaz sancılarımızla beraber uyku problemimiz başladı. Geceleri zor dalsa da uyuyordu. Ancak gündüzleri hiç uyumuyordu. Mecburen ayakta sallamaya başladık. Ancak ayağımızdan bıraktığımız anda ya hemen uyanır ya da yarım saat uyurdu. Daha sonra ayakta sallamaya alışmasın diye elektrikli beşik almıştım. Gündüzleri sallanan beşikte uyutuyordum ve hiç yanından ayrılmıyordum.

Akşamları ise kucağımda sallayarak yatağına koyuyordum. Mina'nın kilosu artmaya başlayınca kucakta sallamak zorlaşmaya başlamıştı. Bundan sonraki adım tekrar ayakta sallamaya döndü. Bu sefer kendi yatağında ayağımda sallayıp, başarabilirsem yatağında bırakıp çıkmaktı. Tabii ki oda kısa süreli uyumalarla, sonra tekrar aynı şeyler.

Her günüm uyutma çabalarıyla geçiyordu. Akşam eşim gelince hiç vakit geçiremeden Mina uyuduğunda yatmak istiyordum. Sinirlerim çok yıpranmıştı. Mykundak sitesine rastladım. O sıralarda bir yakınımın da Pınar Hanım'dan destek aldığını öğrenince eşimin de desteğiyle Pınar Hanım'ı aramaya karar verdim.

Eğitime başlayacağım gün eşimin de evde olmasını istediğim için hafta sonuna denk getirdim. Mina'nın çok ağlamasından korkuyordum. Ama hiç korktuğum gibi olmadı. İlk gündüz uykusunun 20.dakikasında Mina uyudu. Gözlerime inanamadım. Ondan sonraki her seansımızda ağlamalar git gide azalıyordu, meğerse benim kızım bir uykucuymuş ta benim haberim yokmuş. Tabi ki her gün Pınar Hanım'ın desteği bizimle beraberdi. Artık bütün uykularımız kendi odasında oluyordu. Bende rahatça evime misafir kabul edebiliyordum.

Sonrasında aklıma "arabada nasıl olacak" soruları geliyordu. Daha önce pusetini sürekli sallayarak, ya da içinden alıp kollarımda sallayarak uyuyordu. Tabiî ki kollar ağrı içinde. Mina ile şekerleme saatine denk getirerek dışarı çıktık ve Mina çok kısa sürede pusetinde kendi kendine uyudu. Artık bizim için hayat çok kolaylaşmıştı. Eşimle, arkadaşlarımla tekrar zaman geçirebildiğim için Pınar Hanım'a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Eğer bu problemi yaşayan varsa hiç ertelemeden başlasınlar çünkü giden zamanlarınız bir kayıp oluveriyor.

Mine Özer

geri
WhatsApp Destek İletişim