rsm

MASAL ATEŞ (6 AYLIK)

6 Ay önce başladı bizim mutluluk serüvenimizde, heyecanla beklediğimiz kızımızı, Masal’ımızı kucağımıza aldığımızda. Tabi ki her anne baba gibi mutluluktan uçuyorduk, hala uçuyoruz orada sıkıntı yok. Ve tabi bazı ailelerde olduğu gibi bizde de en büyük sıkıntı gaz problemiydi ve buna bağlı olarak düzensiz uykular. Aslında Masal geceleri çok uyku problemi yaşayan bir çocuk değildi. Emerek erken bir saatte yatıp gece birkaç uyanmayla birlikte sabah kalkardı. Ama gündüzleri kızımın hiç uyumadığını bilirim, Kundak Uyku ile tanışınca aslında uyumayan bebek değil, uyutamayan anne olduğumu öğrendim.

Kızım dünyaya gelmeden önce en karşı çıktığım ve asla yapmamayı düşündüğüm uyutma yöntemi ise ayakta sallamaktı. Fakat dediğim gibi gaz yüzünden içine düştüğüm çaresizlik bana bunu da yaptırdı. Önceleri sadece gündüzleri ve zorda kaldığımda ayakta sallıyordum. Sonra Masal gündüzleri ayakta sallamadan uyumamaya başladı. Hatta daha da kötü ayakta sallamayla kalmıyordu, ayağımda uyuyordu ve bıraktığımda uyanıyordu. Ve daha da kötüsü gece uykusuna da bu şekilde geçen kızım geceleri sık sık neredeyse saatte bir uyanıp emmek ardından da ayakta sallanmak istiyordu. Bu durum saatlerce sürebiliyordu. Eh haliyle o kadar yıpratıcı oluyordu ki gün içimde kızımla nasıl vakit geçireceğimi düşünüyordum çünkü gün boyu onunla vakit geçirip oyunlar oynayıp bundan da çok zevk alan bir anneyim. He bir de şunu söylemeden geçmeyim, Masal gece uykusu öncesi sürekli ve şiddetli ağlardı nasıl yatırdığımı bilemezdim, gündüz iyi uyku alamadığı için.

Ama 10.02.2016 da Kundak Uyku sayesinde resmen hayatımız da değişti ve ne uykusuz anne var ne baba var ne de en önemlisi bebek var bu evde. Sanırım bu tarihi hayatım boyunca unutamam. 2 haftalık eğitim sürecimiz ilk günlerinde tabi ki zorluk yaşadık, yatağa bırakınca çok ağladı ama zaten normalde de ağladığını ve bu sürecin sonunda mışıl mışıl uyuyacağını düşünüp inandıkça aştık bu zorluğu. Hatta sadece ilk gün yaşadık bu zorluğu. Bizim kızımız emme, ayakta sallanma ve emzik gibi 3 farklı faktörü birden bırakıp başladı bu sürece.

Sonuç mu? Gündüzleri düzenli uyuyup, gece uykusunu da sabaha kadar mışıl mışıl tamamlayan bir bebiş… Masal gibi değil mi

Bizim gibi çok aile olduğuna eminim ve gündüzleri düşünürsek bu durumdan en çok annelerin yıprandığına da eminim ve yine eminim ki anneler uykusuz kalmak zorunda değildir. Eğer bebeğinizle hele ki başka bir çocuğunuz da varsa, eşinizle kaliteli zaman geçirip bu süreçte uykusuzlukla, mutsuz bir ruh haliyle baş etmek değil de eğlenmek istiyorsanız kesinlikle ve kesinlikle KUNDAK UYKU!

Unutmayalım ki çocuklarımızı düşünüyorsak öncelikle bizim mutlu ve sağlıklı bir anne olmamız gerekiyor. Tekrar tekrar çok teşekkür ederiz Pınar Hanım ve Kundak Uyku Ailesi’ne. İyi ki varsınız ve biz de iyi ki tanışmışız sizinle. Unutmadan, Masal çoğu zaman uyanmak bilmiyor, biz uyandırıyoruz

Şule Ateş

geri
WhatsApp Destek İletişim