rsm

Kuzey Yeleser (5,5 aylık)

Hamileyken hangi hafta ne olacak her şeyi okuyoruz ama doğduktan sonraki süreci yaşayıp öğreniyoruz. Kuzey'in sarılığı 45 gün sürdü ve sarılığı atmak için sürekli emzirdim. Gezmeyi çok seven birisi olarak çocuğa göre hayat kurulmaz, yabancılar nasıl yapıyor, onların çocukları hiç ağlamıyor, rahat olacağım dedim ve tam 1 ay boyunca sürekli gezdim. Gezdim ama nasıl? Dışarda memede uyudu. Arabada memede uyudu, otelde memede uyudu. Kısacası eskiden kolda sallanarak uyurken artık sadece memede uyuyordu. Tabi memeden ayırınca ağzına emziği verirken bazen uyanıyor, bazen uyusan bacağımı ya da belimi düzeltiyim derken uyanıyordu. Kısaca hep bölük börtük uyuyordu. Uykuya geçerken ki ağlamaları da cabası. Artık kamburum çıkmaya başladı ve yapışık dolaşmaktan psikolojim yerle birdi.

5,5 aylık iken Pınar Hanim ile çalışmaya başladım. Telefonda ilk söylediği şey "Ağlayacak biliyorsunuz değil mi" idi. Bence en önemli diğer soru " Evdeki herkes hemfikir mi" idi.

Belki doğru belki yanlış ama ben gece uykusu öncesindeki emzirmeyi biberon (sütümü sağıp) ile yaptım. Böylece kaç cc süt içtiğini ve ağlamasının kesinlikle açlıktan olmadığını biliyordum.

İlk gün (büyük gün) 1saat ağladı, ikinci gün 40 dakika derken, üçüncü gün 15 dakikaya düştü ağlamaları. Mucize gibiydi. Pinar Hanim 3. gün eğitimin sonunda ulaşmak istediğimiz seviyesindesiniz dedi. Eğitim sürecinde grip atlatmasına rağmen günde 15 saati uykuda geçiyordu.

Açıkçası önceden izlediğim videolardan okuduklarımdan daha zor bir süreç olacağını düşündüm, tabi ki kolay değil kapısında gecelerce oturdum ama yine de gözünüz korkmasın.

Kuzey artık uyandığında kendisi uyuyabiliyor. Eskiden pusetindeyken 15 dakika sonra kucak isterdi simdi ise 1-1,5 saat durabiliyor. En önemlisi uykusunu aldığı için daha mutlu ve huzurlu. Ben nasıl miyim? Belim, sırtım ağrımıyor, 6 aydır ilk kez göğsümde süt birikiyor, o uyurken bakıcısına bırakıp dışarı çıkabiliyorum.

İzmirli olarak kan mı çekti yoksa enerjisi her daim yüksek olduğu için mi, eğitim süreci Pınar Hanım ile çok keyifli geçti. Desteği için eşim ve ben çok teşekkür ediyor ve kendisini herkese tavsiye ediyoruz.

Tüm uykusuz annelerin ve meleklerinin uykusu bol olsun...

Seher Yeleser

geri
WhatsApp Destek İletişim