rsm

İPEK ŞAMLI (14 AYLIK)

Merhabalar,

Ben dünyalar tatlısı İpek Şamlı'nın annesi Şeyda Şamlı.

İpeğim dünyaya geldiğinde o kadar çok mutlu olduk ki diyebilirim ki dünyanın en mutlusu bizdik. İlk günler ilk geceler o uyuyordu biz uyumuyorduk. Saatlerce onu izliyorduk. E tabi bu böyle devam etmedi. Sonra İpeğim bir uyandı bir daha da uyumak istemedi. Sanki "Yeter uyuduğum bundan sonra uyanığım" der gibiydi. Eşim de ben de yorgunluk çaresizlik içinde 14 ay geçirdik. Çevremdekiler her Türk insanı gibi uzman, 40'ı çıksın uyur, 3 aylık olsun, 6 aylık olsun, 9 aylık olsun, 1 yaşına girsin bekle bekle bekle... Hiçbir değişiklik yok! İyiye gideceğine daha kötüye giden bir uyku düzeni...

Akşam 2 saati bulan ayakta sallamadan sonra yavaşça yatağına bırakıp sadece 2 saat dinlendikten sonra başlayan bir maraton her gece bizi bekliyordu. 2 saatte bir biberon maması yiyor, emziği düşünce uyanıyor, bazen hiçbir sebep yokken uyanıyor, 10-15 dakikada bir ağlıyordu. Bir ben bir eşim yanına gidiyorduk. Gecenin sonunda sabaha karşı 3 te şanslıysak 4 te sanki sabah 7 miş 8 miş gibi uyanıyordu. Beraber lego ve evcilik oynuyorduk evi geziyorduk.

Artık bir gece ben de eşim de bitmiş durumda iken ikimiz de "yeter artık bunun bir çözümü olmalı" dedik. Çok sevdiğim bir arkadaşım olan Burcu'nun bir uyku danışmanından bahsettiğini hatırlar gibiydim. Hemen onunla iletişime geçtim ve Pınar Sibirsky adına ulaştım. O gün bizim için milatmış da haberimiz yokmuş... Pınar Hanım'a mail attım ve durumumuzu anlattım. Hemen geri dönüş yaptı ve bilgilerimize ulaştı. Bize bir program düzenledi. Ama inanın Pınar Hanım'ın sesini duymadan bu iş nasıl olacak, benim İpeğim böyle uyumaz ki diye telaşlanmadım desem yalan olur. Ancak programa başlamadan önce Pınar Hanım'la bir telefon görüşmesi yaptık ve onun tatlı, sıcak ve samimi konuşması benim güvenimi kazanmaya yetmişti.

Ve o an dedim ki bu iş tamam, Pınar Hanım ne dediyse harfiyen uyguladım. Ve şimdi rüyada gibiyiz. Akşam uyuyor sabah uyanıyor, gece odasına hiç gitmiyorum. Gündüz uykularımız bir harika. İpeğim mutlu, biz ise pişmanız, neden daha önce bunu yapmadık diye.

Bizim mucizemizin, hikayemizin adı Pınar Sibirsky. Herkese mışıl mışıl huzurlu uykular diliyoruz.

NOT: Kalbinin güzelliği yüzüne yansımış olan tavsiyesiyle hayatımızı güzelleştiren tatlı Rüzgarın annesi Burcu Evci'ye de binlerce teşekkürler.

Şeyda Şamlı

geri
WhatsApp Destek İletişim