rsm

Gizem ve Egemen Akgümüş (10 Aylık) Uyku Eğitimi

Eşim ve ben hayatımızın en büyük şokunu büyük bir heyecanla beklediğimiz bebeğimizin aslında bebeklerimiz olduğunu öğrendiğimizde yaşadık herhalde. Bu büyük şans yaşantımızı inanılmaz hareketlirdi ve sabırsızlıkla beklemeye başladık. İkizler hayatımıza ortak olduktan sonra her şey hayal ettiğimizden daha da güzeldi. Erken doğan bebişlerimiz başlarda hiçbir konuda bizi üzmediler, zaten uyuyarak günlerini dolduruyorlardı. Bizim de bu sebeple kayda değer bir uyku sorunumuz yoktu.

Ne zaman ki hareketlenmeye başladılar kâbuslar başladı. Evin içinde bebişleri sallamak için ana kucakları, bebek arabası gibi türlü türlü araç gereçler, sabaha karşı koridorda emekleme yarışları ve daha neler neler...

Bu konuda yazılmış bir kitap ile başladım ama olmadı... Daha önce uyku eğitim programı uygulamış olan kuzenimden duyduğum sistemi profesyonel bir destek ile uygulamam gerektiğini kabullim ve internette kundak ile karşılaştım.

Evet bu konuda yazılan yazılar ve bir kitap okumuştum. Evet daha önce kuzenim aynı konuda danışmanlık almıştı ve gereken tüm bilgileri aktarmıştı. Ama eksik bir şey vardı ve ikna olup başlamaya cesaret edemiyordum. Pınar Hanım ile konuştuğum anda eksik olan şeyin motivasyon olduğunu anladım. Bana telefondan geçen sesindeki enerji ile başarabileceğime ikna oldum.

Uykusuz gecelerde benimle birlikte nöbet tutan eşim ile birlikte eğitime başladık. Hiç kolay olmadı, özellikle Gizem resmen savaştı bizimle. Ama bunun onların iyiliği için olduğuna kesinlikle ikna olmuştum.

Tamamen düzene girmeleri 1 haftamızı aldı. Ama bu 1 hafta sonunda sadece uykuları değil, aynı zamanda beslenmeleri ve sosyal ilişkileri de düzene girdi. Gelişimi hayretle izledik. Uyku düzensizliğinden kaynaklanan huysuzlukların hepsi kayboldu. Yemeklerini belirli saatlerde iştahla yemeye başladılar, uyku işaretlerinden önce mutlu, huzurlu ve algıları sonuna kadar açık gülümseyen meleklerimiz oldular.

Sanki Pınar Hanım bir peri kızı ve sihirli değneği ile ailemize dokunmuştu :) Ailemize diyorum çünkü düzenli uyuyan bebekler ile evimiz düzene girdi, kimize ayıracak vaktimiz kaldı. İkiz bebeklerimizin ve hayatımızın keyfini çıkartabilmemizi sağlayan ve bu konuda bize yol gösteren KUNDAK AİLESİNE çok teşekkür ederiz.

Gizem-Egemen-Anıl ve Erdem AKGüMüŞ

geri
WhatsApp Destek İletişim