rsm

ELA ESMER (8 AYLIK)

Ela geçtiğimiz haziran ayında 8. ayını doldurmuştu. Biz artık Ela'yı anakucağında veya ayakta sallamadan uyutamaz olmuştuk. Gündüz neredeyse 1-1,5 saat kadar süren uyutma çabaları ise Ela'nın sadece 30 dakikalık uykularıyla son buluyordu. Geceleri ise neredeyse 3-4 kez bizi uyandırıyor ve mutlaka yine uzun süre sallanarak uykuya geri dönmek istiyordu.

Bu zorlu günler şükürler olsun ki Pınar Hanım'ın da büyük yardımları ve bitmeyen sabrıyla son buldu. Uyku eğitimi konusunu eşimle konuştuğumda, o dahil çevremdeki hiç kimse bu eğitimin başarılı olabileceğine , Ela'nın sallanmadan belirli saatlerde kendiliğinden uykusu gelerek uyuyabileceğine inanmamıştı. Çevremdeki bu inançsızlık aslında önce benim de bu eğitime olan inancımı kırmıştı ama o kadar uykusuz ve yorgunduk ki denemekten hiçbir şey kaybetmeyiz dedik ve eğitime başladık.

12 Haziran günü ilk denememizle uyku eğitimine başladık ve Temmuz ayında yaklaşık 5 hafta süren bir eğitim döneminin ardından, bu eğitime pek de inancı olmayan aile üyeleri Ela'nın gündüz ve gece uykularını kendi yatağında uyuyakaldığını ve uyku sürelerinin eskisi kadar kısa olmadığını görünce o kadar şaşırdılar ki... J Tabii onların bu şaşkınlıkları, benim Ela'yı yatağına yatırıp 5 dakika içinde yanlarına döndüğümde "Aaaa bu kadar çabuk uyudu mu yoksa?" diye sormaları benim için tarif edilemez bir mutluluk oldu. Artık Ela gündüzleri yeterince uyuyor ve uykusunu alan her bebek gibi çok mutlu ve enerjik uyanıyor. Kesintisiz gece uykusuna 8 aydır hasret bir anne baba olarak gece uykularına geri dönüşümüzün bizde yarattığı rahatlamayı anlatamam.

Biz artık uykusunu yeterince alan bir aile olarak çok daha enerjik ve mutlu bir hayat sürer olduk. 5 hafta boyunca bize destek olan Pınar Hanım'a ne kadar teşekkür etsek az kalır...

Sinem Altınel Esmer
Cem Esmer
Ela Esmer

geri
WhatsApp Destek İletişim