rsm

Can Sungur (13 Aylık) Uyku Eğitimi

"Merhaba Kundak Ailesi!

İş yerinde bir sabah bebeği olan bir arkadaşımla uyku konusunda dertleşirken daha dogrusu hüngür hüngür ağlarken sizinle tanıştım. Kendisi sizin gazetedeki bir yazınızı okumuş, internet adresinizi yazdı ve bana verdi. Bugun inceleme olanağı buldum ve oldukça kime yakın hissettim.

Son 2 aydır yaşadığım uyku sorunu çalışan bir anne olarak beni o kadar yordu ki geceleri bebeğime karşı çok sabırsızım ve sinir bozukluğundan onunla birlikte ben de ağlamaya başlıyorum.

Durumumuz bundan ibaret, ne derece yardımınız olur bilemiyorum ya da herhangi bir destek için 1 yaşı beklemeli miyiz onu da bilmiyorum. Sadece yardıma ihtiyacım var onu biliyorum:)"


Canımızın içi Can'ın gece uyku problemlerinin en doruğa çıktığı ve çok çaresiz olduğum bir anda Pınar Hanım'a yukarıdaki maili yazmıştım ve hayatımdaki en dogru adımlardan birini attığımı şimdi cok daha net anlıyorum.

Can, çok uzun süre beşiğinde sallanarak uykuya dalan ve sonrasında tüm gece neredeyse yarım saatte bir uyanarak sallanmak ya da kucak isteyen bir bebekti. Salladıkça sallanmak istiyor ve bu kısırdöngü bu şekilde sürüp gidiyordu. Sinirlerimiz iyice yıpranmıştı ve gece olunca tüm aileyi saran sıkıntı ve kasvet git gide tırmanıyordu. Uyku vakti gelince eşimle birlikte birbirimize paslıyorduk uyutma görevini ve sonrasında gece sürekli uyanmaktan ne çocuğumuza ne de kimize hayat içerisinde bir faydamız dokunuyordu.

Derken uyku meleğimiz Pınar Hanım'la tanıştık... çocuğumuzu saatlerce ağlatmadan, en doğru sistemle, disiplinli bir şekilde ve özellikle uykusuz anneyi rahatlatan ses tonu ve tarzıyla bize uyku okuma yontemlerini, oğlumuza da kendi kendine desteksiz uykuya dalmayı öğretti Pınar Hanım. Şimdi Can'ı aksam yatağına koyuyorum ve odadan çıkıyorum, sabaha kadar deliksiz uyuyoruz... Uykuyla besliği için de sabahları şarkı söyleyerek uyanan mutlu bir oğlumuz oldu.

Artık akşamlarımız bize kaldı... İlk günler boşluktan ne yapacağımızı bilemedik :) Fakat sonrasında uyuyan çocuğumuzu bakıcımıza bırakıp rahatlıkla dışarı çıkma lüksünü bile yaşadık...

İyi ki varsın Kundak ve iyi ki tanışmışız!

Filiz Sızmaz Sungur

geri
WhatsApp Destek İletişim