rsm 0-4 yaş arası bebek ve çocukların uyku sorunlarını çözme konusunda ailelere danışmanlık hizmeti veren Kundak, 2011 yılında Pınar Sibirsky tarafından kurulmuştur.

Portland State Üniversitesi Erken Çocukluk Eğitimi ve 0-3 Yaş Zihinsel Gelişimi alanında yüksek lisans eğitimini sürdüren Pınar Sibirsky 1981 doğumlu, evli ve bir çocuk annesidir. Lisans eğitimini İzmir Ege Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra, 2005 yılında İstanbul’da Özel Refresh Poliklinik’in kurucularından biri olarak sağlık sektörüne girdi. Anne olması ile birlikte uyku sorunlarının bebekli aileler için aslında ne kadar önemli bir konu olduğunun, fakat buna rağmen ülkemizde bu konuda uzmanlaşmış kişi ve kurumların yetersizliğinin farkına vardı. 0-4 yaş arası bebek ve çocukların uykusu konusunda uzmanlaşmak için Amerika’daki Family Sleep Institute’te bu konudaki eğitimini tamamladı. Bu sayede, dünyanın farklı ülkelerinden birçok uyku danışmanı ile bebek ve çocuklardaki uyku sorunlarının çözümü hakkında fikir alışverişi yapabilme imkânı buldu. 2018 yılında, bebeklerde uyku eğitimi alanında binlerce aileyle çalışarak edindiği deneyimlerini üniversite düzeyinde bir eğitimle tamamlamak üzere Pedagoji (çocuk eğitimi) alanında yüksek lisansa başladı.

International Association of Child Sleep Consultants (Uluslararası Çocuk Uyku Danışmanları Birliği) üyesi olan Pınar Sibirsky, yurt içi ve yurt dışında birçok aileyle çalışarak tecrübelerini geliştirdikten sonra 2011 yılında Kundak Uyku Danışmanlığı’nı kurdu. 2012 yılında Prima markasının Türkiye’deki resmi uyku danışmanı oldu ve bu görevi hala sürdürmektedir.

Kundak olarak amacımız, bebeğinizin veya küçük çocuğunuzun doğru uyku alışkanlıkları edinmesi konusunda size destek vermektir. Bebeğinizin uyku problemi varsa ve bu sorunu çözmek istiyorsanız, bugün harekete geçin. Eşinizden, ailenizden veya bizden destek alarak bu sorunu çözebilirsiniz. Doğru bir stratejiyle her şeyin ne kadar kısa bir sürede düzelebileceğine şaşıracaksınız! Bebeğinizi ve kendinizi boş yere uykusuz bırakmayın. Bekleyeceğiniz her gün, hem bebeğinizin hem de sizin uykusuz geçireceğiniz bir gün daha demektir. Değişim için gerçekten kararlıysanız, bunu başarabilirsiniz…

 

Üyesi Olduğumuz Uluslararası Kuruluşlar

 

 

 

Hatice Karataş – Eğitim ve Kurumsal İletişim Koordinatörü

 

1970 yılında İstanbul’da doğan Hatice Karataş, orta öğretimini Almanya Theodor Heuss Schule, lise eğitimini ise İstanbul Üsküdar Anadolu Lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Almanca Öğretmenliği mezunu olan Hatice Karataş, üniversite yıllarında başladığı gazetecilik hayatını 2006 yılına kadar sürdürdü. Güneş Gazetesi, Sabah Gazetesi, Takvim Gazetesi ve Dünya Gazetesinde gazetecilik yapan Karataş, sektörel dergicilik ve sektör araştırmaları alanlarında uzmanlaştı. Çeşitli sektörel derneklerle çalışmalarını sürdürerek, uzun yıllar dernek dergileri yayımladı. Aynı zamanda, Dünya Gazetesi Ülke Ek’leri ile de Türkiye’deki yabancı ülkelerin ekonomik gelişimlerini mercek altına alarak çeşitli organizasyonlarda bulundu ve ortak projeler gerçekleştirdi. Örnek çalışmalardan biri olarak Romanya Eski Cumhurbaşkanı Ion Iluescu’nun Entegrasyon ve Küreselleşme: Romanya Görünümü kitabının yayıma hazırlığını ve editörlüğünü gerçekleştirdi. Gazeteciliğin yanı sıra zaman zaman Kurumsal İletişim, Halkla İlişkiler ve Organizasyon, Proje Yöneticiliği ve Basın Danışmalığı görevlerinde bulunan Karataş, son 8 yıldır çeşitli Vakıf Üniversitelerinde Kurumsal İletişim ve Tanıtım Yöneticiliği yaptı. Uzun yıllar Türkiye genelindeki eğitim fuarlarına katılarak, yüksek öğrenim hakkında öğrenci ve öğretmenleri bilgilendirdi. İl Milli Eğitim Müdürlükleri, Rehberlik Araştırma Merkezleriyle ortak seminer çalışmaları ve organizasyonlar da yürüten Karataş, bu çalışmalarının yanı sıra tercih ve eğitim danışmanlığı yaptı. Geçmiş eğitiminden Pedagojik Formasyon eğitimi olan Hatice Karataş, İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümde ikinci bir lisan eğitimi almaktadır. “Çalışmanın Asla Bitmediği Bir Dünyada Gerçek Mutluluk Bakidir” diyen Hatice Karataş, 29 yıllık iş tecrübesiyle Kundak Eğitim Danışmanlık’ta geçmiş tecrübelerinden farklı bir misyon üstlenerek, uykusuz anne ve bebekleri Pınar Sibirsky ile buluşturarak en iyi şekilde destek vermeye çalışmaktadır.

WhatsApp Destek İletişim