rsm

Beyazıt Berk Demir (7 Aylık) Uyku Eğitimi

Günler haftalar aylar hızla geçmiş, beklenen tarihten 11 gün önce dünyaya merhaba demişti Beyazıt Berk'imiz. Doğduğu geceden itibaren ısrarla ağlayan, uyumayan ve anneyi emmeyi reddeden bir bebekti Berk. Bütün ısrarlarımıza ve çabalarımıza rağmen Berk ne bu dünyaya alışmaya ne de bir rutine girmeye hazır görünmüyordu. Gecemiz gündüzümüz bütün vaktimiz Berkle uğraşmakla geçiyordu.

Berk'i türlü türlü şeere sokup uyutmaya çalışıyorduk. çevremizden "kırkı cıksın düzelir", "3 ay bitsin düzene girer", "6 ay bitsin bak göreceksin her şey değişecek" gibi söylemler devam ediyordu. Ama günler de geçse aylar da geçse hiçbir şey değişmiyordu. Artık "Google'a benim kadar uyku sorusu soran var mıdır acaba" diye düşünür olmuştum. Okuduğum bloglar, anne ve bebekle alakalı siteler, paylaşılan yöntemler sonuç vermiyor her geçen gün daha da umutsuzluğa kapılıyordum.

Yine uykusuz bir gecenin sabahında internette uyku problemimiz üzerine bilgiler araştırırken Pınar Hanım ve mykundak.com sitesiyle karşılaştım. Hemen mail attım Pınar Hanım'a ve sonrasında telefonda dakikalarca anlattım, anlattım... Bütün samimiyetiyle ve o güven verici sesiyle "Emel Hanım halledeceğiz, sakin olun uyku sorununuz kalmayacak" dediğinde duyduklarıma inanmak istiyordum ama Berk'in uyuyabileceğine de ihtimal vermiyordum çünkü en uzun uykusu 30 dakikaydı.

Ama evet, mucize gerçekleşti... uyku eğitiminin 3. gecesinde Berk artık ki odasında ki yatağında uykuya dalan, gece uyansa bile bize ihtiyaç duymadan uykuya dönebilen bir bebek oluvermişti. Artık gündüzleri de mutlu bir bebekti.

Meğer Berk'in değil bizim bu konuda eğitime ihtiyacımız varmış ve bebeğim aslında uyuyamadığı için mızırdanıp ağlıyormuş. Bunu Pınar Hanım sayesinde anlamış ve öğrenmiş olduk. Biz de DEMİR ailesi olarak, bütün içtenliğiyle bize vaktini ayıran, yardımını ve bilgilerini bizden esirgemeyen PINAR SIBIRSKY'ye teşekkürlerimizi iletiyoruz. Herkese gece boyu kesintisiz uykular diliyoruz...

Emel & Adnan Demir

geri
WhatsApp Destek İletişim