rsm

ENGİN BARAN YAMAN (14 AYLIK)

Oğlum doğduğu günden itibaren hayatımın merkezi oldu. İlk zamanlar her sesine koşup odaya gidiyordum geceleri 3 saatte bir uyanıp emziriyordum. Daha sonra düzenimiz yan yana uyumalar aldı ayakta sallamalar her gece uykuya giderken teyze annene yanımıza gelirdi kısacası bebeğim uykuyu oyun zannediyordu.

Gece 10 hatta bazen 11 de uyuyor sabaha kadar 4-5 kez uyanıyordu. O da ben de uykumuzu doğru dürüst alamıyorduk. Ve bir gün tatilde bir anne bana bebeğini 8 de yatağına yatırdığını kendi kendine uyuduğunu sabaha kadar uyanmadığını anlattı. Yani gerçekten böyle bir şey olabiliyordu, Pınar Hanım'ın ismini verdi ve döner dönmez aradım.

Kararsızlığım, kendisiyle telefonda konuştuğumda geçti ve hemen eğitime başladık. İlk 3 gün elbette ki zorladı ama bebeğim beni üzmedi ve çabuk uyum sağladı bu duruma. Şimdi bana imkânsız gelen "8 de yatağına koyuyorum uyuyor" cümlesini bende söylüyorum :) İlk günler resmen canım sıkılıyordu ama şimdi ben de bebeğim de eşim de çok mutluyuz. Sabah uykusunu almış olarak uyanıyor ve çok daha mutlu.

Pınar Hanım'a buradan da tekrar ve tekrar çok teşekkür ediyorum.

Ceylan Yaman

geri
WhatsApp Destek İletişim