rsm

Emir Yerkazan (6 Aylık)

Uyku eğitimi konusunda tereddütleri olan anneler için yazmak istedim. Bizim de hikayemiz aslında birçok aileninkinden farklı değil.

6 aylık kuzumuz Emir gündüzleri yarım saatten fazla uyumayan, gece uykusuna yatırmak için 2-3 saat uğraştığımız, kimi zaman 15 dakikada bir uyanan bir bebekti. Son zamanlarda artık aşırı bunalmıştım, akşam olsun istemiyordum. Gündüzleri ise doğru düzgün uyumadığı için ne kendime zaman ayırabiliyor, ne de kuzuyla verimli zaman geçirebiliyordum.

Videolarınızı izleyip eğitime karar verdikten sonra sizinle irtibata geçtim. Sakin ve pozitif yaklaşımınız beni daha da yüreklendirdi. Annemin dediğine göre sizinle konuştuktan sonra birden yüzüm aydınlandı, gülmeye başladı☺ En önemli adımı sayenizde atmıştık zaten.

Yine de endişelerim yok muydı? Elbette ki vardı. Bizim bebeğimiz nasıl olacak da kendi başına, kucakta sallamadan, pış pış yapmadan, üstelik emziksiz uyuyacak diye endişe içerisindeydim. Ama ilk gün bile korktuğum gibi olmadı. Ağladı ama onun iyiliği için olduğunu bildiğimden kararlı tavrımı hep korudum. Sizin de dediğiniz gibi bu işin sırrı kararlılık ve sabır.

Uyuduğu zaman bedenen ve zihnen ne kadar dinç olduğunu gördükçe ne iyi bir karar verdim diye kendimi daha da motive ettim. Şimdi ise 2 haftanın sonunda mezun olduk, mezuniyet kepimizi attık☺

Her ey için çok teşekkür ederiz. İyi ki sizi tanımışız❤🙏

Burcu Yerkazan

geri
WhatsApp Destek İletişim