rsm

DERİN MAGU (15 AYLIK)

Kim derdi ki uyku konusunda Babasına benzediği söylenen minik kelebeğim aslında tatlılar tatlısı bir uyuyan güzelmiş :) Uzun yıllar sonra bizim ve tüm ailemiz tarafından beklenen bebeğimizi 16.08.2013 tarihinde kucağımıza aldık. Bebek olduğu için önemsenmeyen, pek dikkat edilmeyen, her gözünü açtığında hemen kucaklanarak sevilen, hatta sevmek için gözünü aralamasını fırsat bilen önce biz ebeveynleri sonra diğer tüm aile fertleri uykusuzluk tehlikesinin farkına varamadık. Taki uykusuz bir bebeğe sahip olan diğer anne babalar gibi bire bir aynı sıkıntıları yaşayana kadar.

Büyüklerimiz sürekli "uykuyu sevmiyor bu çocuk" "6. ayı geçsin düzelir" "yaşına girsin düzelir" gibi yorumlar yapıyordu ama kızım yaşına girdi ve ortada düzelen hiç bir şey olmadı hatta gittikçe uykusuz bir bebek haline geliyordu. Pınar Hanım ve Kundak'ı uzun süredir takip ediyorum. Hatta ayın uykucuları bölümünün fanatiğiyim. Oradaki annelerin hikâyelerini ağlayarak okuyan ben eğitim'in gerektirdiği kuralları, kararlılığı ve cesareti kendimde göremediğim için eğitimi hep erteledim. Kızımın agresifliğini, iştahsızlığını ve mutsuzluğunu tüm ailede görene kadar.

Artık bu sıkıntıya dur demenin vakti gelmişti, geçiyordu bile. Yine zorlu geçen bir gecenin ertesi günü tüm cesaretimi toplayıp Pınar Hanım’ı aradım. Telefonun ucundaki enerjik sesi, güveni, samimiyeti ile güç verip inandırıyordu anlattıklarına, ama inanın tüm anlattıkları asla yaşayamayacağım bir masal gibi geliyordu kulağıma. Eğitime başlamadan önce duyduğum ve ağlama süreci olarak düşündüğüm uzun dakikaların aslında hiç korkulacak gibi olmadığını gösterdi bize Pınar Hanım.

Daha ilk günden minik kelebeğim kendini ve bizi çok üzmeden sadece 10 dakikada mışıl mışıl uyudu, sanki bunca zaman eğitimi bekliyormuş gibi bizi hiç zorlamadı hatta eğitim boyunca Pınar Hanım’la hiç konuşmadık. Sorunsuz bir şekilde eğitimimizi tamamladık (maaşallah diyelim). Şuan ise kızımı yatağına bırakıyorum o sihirli uyku sözcüğümüzü söyleyip öpüp odadan çıkıyorum ve sabaha kadar tüm aile deliksiz uyuyoruz. Yani tüm bu yaşadıklarımız önce masaldı şimdi gerçek oldu :)

Bu masaldaki uyku meleğimiz Pınar Hanım yalnız minik kelebeğim ile kalmayıp beraberinde tüm ailemizin sağlığı ve düzenindeki olumlu katkılarınız için ne kadar teşekkür etsem az, iyi ki tanımışız sizi, yolumuza çıktığınız için minnettarız...

Arzu - Bülent MAGU

geri
WhatsApp Destek İletişim