rsm

ALİ MELİYE (16 AYLIK)

Eğitime başladığımızda Ali'nin aslında öyle çok ürkütücü bir uyku hikâyesi yoktu. Yanında yatarak uykuya dalmasını sağlıyorduk ancak geceleri düzenli olarak en az 3 kere uyanıyordu. Uyandığında genellikle uykuya dalması çok zor olmasa da, neden kesintisiz ve kendi kendine uyuyan bir çocuk olmasın ki diye düşünüyorduk. Çünkü yaş ilerledikçe ve yataktan kendi kendine çıkmaya başladığında hikâye zorlaşmaya başlayacağını biliyorduk.

Yakınımda bu eğitimi almış ve başarmış insanlarla konuştum ve hep aynı şeyi duydum "İlk 2 gün zordu ama 3. gün yatağa koyar koymaz uyudu". Eminim her anne bunu duyunca önce şunu düşünür, "benim bebeğim için bu geçerli olmayacak, 3 gün çok kısa bir süre" ben de bu kaygılar ile Pınar Hanım'ı aradım. Önce tabiî ki bizim psikolojik olarak bu duruma hazır olmamızı sağladı.

Ali uyku konusunda çok zor bir çocuk olmamasına karşın ilk gün gerçekten zordu, çok ağladı hatta kustu. İkinci gün biraz daha az ağladı. Üçüncü gün tahmin edileceği üzere yatağına koydum ve ağlamadan itiraz etmeden yattı, uyudu. 3. günden itibaren geceleri uyanmamaya başladı. Ve hatta gündüz daha az mızmız ve iştahlı bir çocuk oldu. Eğitimin 2. haftasını henüz tamamlamıştık ki tatile çıktık. Aynı düzeni orada da sağladığımız için hiç sorun yaşamadık. Ali artık yatağına yattığında ağlamadan kendi kendine uyuyan ve gece 1 kere bile uyanmayan bir çocuk. Kendi araştırmalarım ve çabalarımla ben bunu başaramamıştım. Bunun için Pınar Hanım'a ne kadar teşekkür etsek az.

Sevgiler

Lütfiye & Özgür & Ali Meliye

geri
WhatsApp Destek İletişim